על החשיבות האישית והקהילתית של מתקני משחק

על החשיבות האישית והקהילתית של מתקני משחק

חשבתם שפארק מטופח או גינה מוריקה אינם חיוניים? כנראה עדיין אין לכם ילדים. כל הורה יודע היטב שפארקים ציבוריים ומתקני משחק המשולבים בהם אינם מותרות. אבל עד כמה הם חשובים, את זה אפילו ההורים לא תמיד מבינים עד הסוף. בסביבה אורבנית במיוחד, מתקני משחק המוצבים במקומות נגישים חיוניים יותר מתמיד, הן מבחינה אישית והן מבחינה חברתית ואפילו מבחינה קהילתית.

אינטראקציה חברתית לילדים חשובה כל כך

ילדים, כמו ילדים, זקוקים לסביבת משחק מהנה ובטוחה. כאשר כל כך הרבה אפליקציות ומסכים אורבים מכל פינה, חיוני להקצות לכל ילד זמן למשחק בחוץ, באוויר הפתוח. מתקנים שנמצאים בסביבה נגישה מאפשרים לילדים בני גילאים שונים ליהנות מאינטראקציה חברתית. סביבה פעילה, שמזמינה תקשורת, הנאה, חברה ויצירה.

מתקנים לכושר גופני ולכושר שכלי

מתקני משחק בצורתם העדכנית יכולים להעשיר את הילדים המשחקים, בשלל צורות. מלבד ההזמנה למשחק חברותי משותף, הם מענקיים הזדמנות לילדים להוציא אנרגיה, להפעיל את הגוף תוך שעשוע ואף מגרים את המוח והמחשבה. כך, הגיעו גם לארץ המתקנים שמקנים עולמות משחק בעלי ערך מוסף, עם חידוד חשיבה מדעית ולמידת עקרונות מדעיים מגוונים.

סביב מתקני משחק, נוצרת קהילה

בתקופה שבה הרבה אנשים מרגישים בודדים, למרות ואולי בגלל הסביבה הטכנולוגית, מתקני משחק מגוונים יוצרים קהילה. הורים, אימהות, אבות, סבים, סבתות, נוהגים להתקבץ יחד בגינות מתוחזקות, שבהן נמצאים מתקני משחק ברמה גבוהה. בעוד הילדים משחקים, נהנים ומבלים, המבוגרים יכולים לשוחח, להכיר, להיפגש. כך נוצרת קהילה. כך נוצרת סביבה חברתית עשירה, מטפחת, סובלנית ומאושרת יותר.

בניית התפתחות תוך כדי משחק

מתקני המשחק במיטבם מקרבים בין אנשים, מגרים את החושים, מגרים את הדמיון, מפתחים את הגוף וגם את האינסטינקטים. מתקנים אלה, המותאמים במיוחד לגילאים הצעירים מתוכננים היטב כך שהילדים ישחקו בבטחה ויפעילו את השרירים השונים. תוך פעילות, הם לומדים ללכת ולרוץ טוב יותר, הם מקבלים ביטחון עצמי, לומדים להיות עצמאים, מפתחים קואורדינציה, מיומנות חברתית. כל זאת, בזכות סביבת משחק מותאמת עבורם, שמספקת מקסימום בטיחות, לכל המשתתפים.

 

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *