מתקני משחק מדעיים אינטראקטיביים ויצירתיים

,
מתקני משחק מדעיים המפתחים את הילדים

הילדים של היום דבוקים למסכים. לא משנה כמה ננסה להוציא אותם מהם, הם יחזרו אליהם מהר מאוד ויעבירו בהם לא מעט שעות. זה יכול להיות הטאבלט ויכול להיות הסמארטפון או הטלוויזיה, הם מושכים אותם, מרתקים אותם והאמת? לא בטוח שאנחנו יכולים להילחם בהם.

לרוב ההורים המציאות הזו לא נוחה והם היו רוצים להוציא את הילדים מהמסכים שקצת יהיו פעילים. אין הורה אחד שלא עובר לו בראש שאם היו מתקני משחק אינטראקטיביים, הילדים היו מוציאים את הראש מהמסכים, והאמת היא שיש כאלו. יש מתקני משחק שיכולים להיות הפתרון האולטימטיבי למציאות המודרנית, מתקנים שיגרמו להם להזיז את עצמם.

לשלב בין עולם האלקטרוניקה והעולם הפיזי

מתקני משחק יכולים להיות התשובה עבור מי שהמציאות המודרנית מתסכלת אותו. אם בעבר כשאנו היינו ילדים היינו יוצאים מהבית למגרש המשחקים ברגע שהיינו חוזרים מבית הספר, היום ז לא קורה ולא יקרה אם לא תהיה חשיבה מחוץ לקופסא.

מתקני משחק הם השילוב הנכון ומה שיגרום לילדים לצאת מהבית ולשחק. אורות וצללים מושכים ילדים לשחק בחוץ ואם זה קורה בשילוב עם הטלפון הנייד שמספק את הוראות המשחק זה יהיה בדיוק מה שירגש אותם.

מתקני משחק אינטראקטיביים מפעילים את הילדים וגורמים להם לעשות ספורט. אין צורך לדבר על התועלת הפיזית אבל מסתבר שיש גם תועלת חושית ומחשבתית מאחורי המשחקים הללו.

חדשנות במגרש המשחקים

מתקני משחק חדשניים ואינטראקטיביים יהיו קודם כל פתרון לצורך בפעילות פיזית עבור הילדים שלכם אבל לא פחות חשוב מכך, הם גם יגרו את המוח שלהם. חלק מהרעות החולות של העידן המודרני הוא הרדידות של התוכן שילדים צורכים ברשת, מה שלא מפעיל אצלם יותר מידי את המוח ויש צורך להתמודד גם עם זה.

מתקני משחק חדשניים מתבצעים על ידי המחשה של עיקרון פיזיקלי כזה או אחר. הילדים לומדים על העקרונות הללו, מפעילים את החושים שלהם, עושים שימוש בזיכרון שלהם ונהנים מחוויה משמעותית. אין גבול לדמיון של כולנו ושל ילדים בפרט וכשמדובר על מתקנים של משחקים אינטראקטיביים זה בולט במיוחד.

משחקים מדעיים שמתבססים על עולמות שונים

מתקני משחק מעין אלו יכולים להיות קשורים לעולם המרות האנרגיה. הילדים לומדים על סוגי אנרגיות שונות כמו אנרגיית גובה, אנרגיה חשמלית, אנרגיה כימית, אנרגיית קול ואחרות ולומדים להמיר אנרגיות.

מתקני משחק מעין אלו יכולים להיות גם על עולם הצלילים מה שיפתח אצלם את תחושות השמע וילמד אותם איך אנרגיית שמע עוברת. גם עולם הכבידה הוא חלק מאותם מתקני משחק חדשניים בו הוא לומדים על כוח משיכה הדדי של שני גופים, על מסה ועל מונחים רלוונטיים נוספים. אין ספק שסוג המתקנים הזה יכול לפתח את הילדים לא מעט וזה בדיוק מה שצריך היום.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *