מתקני משחק בראיה חינוכית

מתקני משחק בראיה חינוכית ועיצוב סביבתי

איזה ילד לא אוהב לשחק? על פני השטח, מתקני משחק שמוצבים בפארקים ובגינות שעשועים מהווים אטרקציה חביבה. כל ההורים מרוצים כאשר יש לילדים איזו פיסת דשא ובקרבת מקום גם מתקנים שיכולים לשמש אותם כדי להוציא אנרגיה ולהשתובב עם החברים או אח, או אחות. אבל לצד מתקני המשחק השגרתיים, הולכים ותופסים את הלב ואת העין גם מתקנים מסוג חדש. מתקנים ששמים דגש לא רק על השעשוע אלא גם על ערכים נוספים. הכירו את המתקנים שמתוכננים מתוך ראיה חינוכית עמוקה ותוך מודעות לעיצוב סביבתי נעים לעין, בטיחותי ומרהיב.

משחקים חינוכיים מפתיעים, מרגשים ומיוחדים

חברת פארק פלייר זו דוגמא עדכנית ונהדרת לחברה שהחליטה שעם כל הכבוד למתקנים הרגילים, אפשר גם יותר. מתקני משחק יכולים להיות מעוצבים ומתוכננים כך שיאפשרו לילדים פעילות גופנית וחברתית אך גם גירוי הסקרנות וחדוות הידע. תוך השימוש במתקנים האיכותיים לומדים הילדים על עקרונות מדעיים, על גירויים חושיים. תוך כדי משחק, נחשפים הילדים בזמן הפעילות לעקרונות פיזיקליים ולעובדות מדעיות כפי שתופסים אותה גם בהיגיון, גם בידע וגם בחושים.

על ידי עיצוב קפדני ומוקפד שגם מעודד את הילדים לשחק, מקבלים את הטוב שבכל העולמות. הילדים מוזמנים לגעת, למשש, להקשיב, להתרגש. עבור ההורים המרוצים, מתקבל אפקט משולב, חינוכי, חוויתי, אינטראקטיבי. כן, כך מתאפשר פעילות אינטראקטיבית, אך בלי שצריך להיצמד למסכים. בחוץ, באוויר הפתוח, ליד מדשאה ירוקה ועם משבי רוח נעימים, כל הילדים מוזמנים להשתתף במשחק. ולמעשה, הרבה מההורים לא עומדים בפיתוי ומשתתפים בעצמם. מה רע, להרגיש קצת, מפעם לפעם, כמו ילדים? הדמיון הסוער, הגוף המתפתל בריצה ממתקן למתקן, משעשוע לשעשוע, בכיף שלא נגמר.

עיצוב סביבתי מסקרן ומעניין

מתקני משחק חינוכיים ומאתגרים ככל שיהיו, צריכים גם להיות בעלי קסם עבור הילדים. על כן, ניכרת הקפדה בפיתוח המתקנים מן הבחינה הוויזואלית (וגם החושית). עיצוב המתקנים האיכותיים מגרה את הדמיון ומסקרן. מעבר לכך, הם משלבים בעיצובם הנאה והמיוחד את תפיסת העיצוב הסביבתי הכוללני. המתקנים משתלבים בסביבתם בצורה הרמונית ומדויקת, מלאת חן ועדכנית.

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *