מתקני משחקים לילדים איכות ובטיחות

מתקני משחקים לילדים

כל ילד מתפתח ממשחק. אז יש את משחקי ההתפתחות שאנחנו קונים להם ומשחקים איתם בהם ויש גם את המתקנים שמותקנים מחוץ לבית. בגני השעשועים, בפארקים כמו גם בחצר בית הספר או הגן. המתקנים הללו נועדו על מנת לתת מענה לצרכים של הילדים. זה אומר הרצון שלהם לפרוק מרץ, לטפס, לרוץ, להשתולל כאשר על הדרך הם רוכשים כמה וכמה מיומנויות שפותחות עבורם שערים לעולמות חדשים שהם לא יכולים להכיר אותם בלי לצאת לשחק.

כשאנחנו מדברים על מתקני משחקים לילדים אנחנו מדברים על מגוון גדול מאוד של אפשרויות. יש את מתקני המשחק הבסיסיים שמיודעים לילדים קטנים שזה כולל מגלשות נמוכות, מנהרות, נדנדות וכן הלאה. כך גם יש את המתקנים המיודעים שלכבה הבוגרת יורת שהם כבר כוללים מתקני טיפוס גבוהים, מגלשות גבוהות ומפותלות , נדנדות אטרקטיביות וכן הלאה. מלבד כל אלו יש גם מתקנים מסוג אחר לגמרי. אלו הם מתקנים מדעיים, מתקני כושר, מתקנים מאתגרים מסוגים שונים ועוד מגוון עצום של מתקנים ושל אפשרויות.

הילד משחק, מתפתח וגם לומד

יש הורים שרואים בכל שעות המשחק הארוכות הללו סוג של בזוז זמן. הם רק לא מבינים שהילד שמשחק מתפתח ולומד הרבה דברים חדשים דווקא בזמן המשחק. הוא משחק יחד עם חברים, הוא נמצא באינטראקציה מול אחרים, הוא מתמודד עם מתקנים סבוכים, עם שיווי משקל, עם תכנון נכון, עם קואורדינציה ועוד הרבה מאוד תחומים שמתפתחים על הדרך כאשר הוא משחק, משתובב ונהנה.

אז אם עד היום לא בדיוק הבנתם כמה חשוב לצאת עם הילד החוצה ולא רק כדי להעביר אתו את היום, אולי תתחילו לעשות את זה יותר ולו כדי לפתח אותו ולקדם אותו במגוון גדול של תחומים.

מתקני איכות ובטיחות

על מנת שהמתקנים הנבחרים אכן יעניקו לכם את המענה הנכון והבטוח, אתם חייבים לוודא כי יש לכם את המתקנים הכי איכותיים וכאלה שנוצרו בצורה הכי בטוחה ובטיחותית.

לרוב יש את תווי התקן וכל חברה המייצרת מתקני משחק יודעת שהיא חייבת לשים דגש על זה. עם זאת, הלקוח חייב אף הוא לוודא ולבדוק כי הוא אכן מקבל מתקנים המתאימים לצרכים שלו ובטוחים לשימוש העתידי במתקנים. כך שאם מדובר בשטח של גן ילדים, הרי שחשוב לוודא כי המתקנים יהיו מותאמים לגילאי הילדים בגן. אין מקום לאתגר אותם עם משהו שהוא מעבר ליכולת שלהם ושעלול חלילה לסכן אותם.

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *