מהם מתקני משחק מסוג חדש

מהם מתקני משחק מסוג חדש

לא בכל יום קם לו מישהו וממציא מתקן משחק מסוג חדש. זה לא דבר פשוט, זה לא דבר קל. על פי רוב, מדובר בתהליך שכרוך בו תכנון עם מחשבה, דמיון עם יצירתיות ועוד הרבה יותר. בשנים האחרונות פועלת חברת פארק פלייר בתחום המאוד מיוחד של פיתוח מתקני משחק מסוג חדש. הם שמים דגש על בטיחות ועל יצירת עניין. הם אינטראקטיביים ומעניינים להפליא. הפיתוח נעשה על ידי אנשי מקצוע, עם ייעוץ והתאמה לסביבות שונות, לגילאים שונים, להטמעה במרחב הציבורי.

סוג חדש שמתאים לימינו אלה

כאשר אנו מדברים על מתקני משחק מסוג חדש, אנו לא מדברים על נדנדה בצורה קצת אחרת או מגלשה שזוכה לעיצוב ומתיחת פנים. מתקני המשחק שאנו מדברים עליהם מייצגים קונספט מסוג חדש. זהו הקונספט שכל כך נחוץ לדור הצעיר של היום. כאשר הילדים ממש נולדים עם סמרטפון ביד ועם מחשב לכל ילד, מתקני השעשוע צריכים להיות אחרים. הם צריכים לדעת למשוך את תשומת הלב, לעורר סקרנות אך גם להציע חווית משחק טהורה וראשונית. את כל זה ניתן להשיג על ידי תכנון ופיתוח של עולמות משחק אינטראקטיביים. אלה לא משחקים ווירטואליים אלא מתקנים שנועדו לאוויר הפתוח. מקימים אותם בגינות ופארקים, לרווחת הציבור הרחב, הורים וכמובן מעל הכל – לילדים.

איך מעוררים גירויים במתקני המשחק החדשים

על מנת לעודד, לעורר ולמשוך את הילדים לשחק, להניח בצד את הטלפון או את העיסוקים הרגילים, צריך משהו נוסף. מלבד משחקים שהם גם מתקנים מעוצבים, נעשה שימוש בצבעים מושכים, בצלילים, בקולות ואפילו בעקרונות מדעיים. בחלק מהמתקנים משלבים תעתועי ראיה. במתקנים מסוימים מאפשרים פעילות שחושפת כללים מדעיים ועוד דברים מסקרנים.

במתקנים החדשים, הילדים מרגישים שהם חלק מהמשחק בצורה יותר עמוקה. הם לא רק משתתפים סבילים אלא פעילים. הם נחשפים לחוקי טבע אך גם קובעים לעצמם חוקי משחק חדשות לבקרים. אין ספור אפשרויות חבויות ומסתתרות בכל מתקן. הכל פשוט קורא להצטרף ולשחק, בקבוצות ולבד, בשניים או בשלושה. אפשר לגלות מחדש עולם מופלא, עם אין ספור זוויות, עם אין ספור תגליות.

עולם אינטראקטיבי

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *