מהם מתקני משחק אינטראקטיביים ולמה הם כה מוצלחים

מהם מתקני משחק אינטראקטיביים ולמה הם כה מוצלחים

בקרב המבוגרים, מתקני שעשועים מעוררים מידה של נוסטלגיה וגעגוע. אבל הדור הצעיר כבר לא תמיד מסתפק במתקני שעשועים רגילים מהסוג הוותיק. בדור שבו הראש כל הזמן עובד ומחפש גירויים חדשים, קם דור חדש של מתקנים מלהיבים לילדים. קוראים להם מתקני משחק אינטראקטיביים. שווה לגלות מהם בדיוק ולמה הם כה מוצלחים.

חוויה רב חושית, לגוף ולשכל

ישנן תצורות שונות של מתקני משחק אינטראקטיביים. בחלקם הילדים מפעילים אותם תוך כדי תנועה ובחלקם הם מופעלים בצורה יותר סטטית. אבל מה שמייחד את מרבית המתקנים הללו הינו השילוב שהם מקנים. הילד לא רק מפעיל שרירים מסוימים בגוף. הוא לא רק מתגלש במגלשה או מטפס על מתקן פסיבי. כאן, מתקבלת חוויה רב חושית. המתקנים נועדו להפעיל את הראש והמוח וגם את הגוף. מתקבל שעשוע רב חושי, לגוף ולשכל. ילדים בשלל גילאים מגלים עולם מגוון. המחשבה מקבלת את הגירויים הרצויים והילדים לומדים, משחקים, משתעשעים ומבלים.

סקרנות היא שם המשחק

פעם האמינו שבית הספר הוא מקום שבו לומדים ומחוצה לו – משחקים. אבל לא רק בגן או בבית הספר אפשר להציע לילדים פינוק אינטלקטואלי ומלמד. מתקני המשחק האינטראקטיביים זוכים להצלחה כל כך גדולה מכיוון שכמעט כולנו סקרנים מעצם טבעינו. כמעט כל ילד נולד עם מנה גדושה של סקרנות. לפעמים הסקרנות מופנית פנימה ולפעמים החוצה. המתקנים האינטראקטיביים מאפשרים לילדים להתרוצץ ולשחק תוך כדי סיפוק הסקרנות. המתקנים מספקים חוויה לחושים השונים, ראיה, שמיעה ומישוש. בגילאים צעירים, למגע עצמו יש חשיבות הן כשלעצמו והן כדרך ללמוד את העולם. כך, הילדים מבלים ונהנים, משפרים את המוטוריקה ונחשפים לחוקים מדעיים ולעולמות הטבע השונים. המתקנים מגלים יותר על תפיסה וראיה, צליליים, קולות, אנרגיה, חוקים פיזיקליים ועוד ועוד.

העצמה אישית – גם אני יכול!

משום שהמשחקים האינטראקטיביים מתאימים לשלל גילאים, הם מקנים תחושת העצמה חזקה ומסוגלות. כל ילד מגלה, מתנסה ומשחק כמיטב יכולתו ולפי גילו. תוך כדי שעשוע ומשחק, מספקים את הסקרנות, מתרגלים את השרירים וגם זוכים בביטחון עצמי.

https://smartparks.co.il/wp-content/uploads/2020/05/WhatsApp-Video-2020-05-04-at-15.44.27.mp4

 

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *