אלה העקרונות שמאפיינים מתקני משחק מצוינים

,

אלה העקרונות שמאפיינים מתקני משחק מצוינים

מתקני משחק ושעשוע כבר מזמן לא נמצאים רק בגני הילדים. ברשויות מקומיות, במתמחי בילוי ופנאי, אפילו במוזיאונים הפונים לילד או למשפחה נוהגים להתקין מתקנים המיועדים לפעילות מעשירה, לבני שלל גילאים. המתקנים שמתוכננים על פי העקרונות הבאים יתעלו הרבה מעל הממוצע ויעשירו את הסקרנות ואת חווית המשתמש.

עיקרון השילוב, משחק ולמידה

מתקנים המשמשים לשעשוע מלווים דורות של ילדים, בגנים, בפארקים, בבתי הספר. אך מתקני משחק טובים במיוחד יכולים לשמש ליותר מאשר משחק ושעשוע נטו. אחרי שהצליחו לקצור הצלחה מעבר לים, הם הגיעו גם לכאן: מתקנים שמלמדים את המשתמש לא רק להפעיל את הגוף אלא גם להעשיר את הדמיון ואפילו ללמוד על עקרונות מדעיים. מתקנים נבחרים יכולים לגלות לילד איך עובד כוח הכובד, מהו גלגל תנופה, איך גלי הקול נעים באוויר, מהי המרת אנרגיה ועוד ועוד.

עיקרון בטיחות, פעילות בטוחה

מתקני המשחק מאפשרים לילדים לשוט במרחבי הדמיון, להפעיל את הגוף, לטפס, להתרוצץ, ללמוד, לקשור קשרים עם ילדים אחרים, ליהנות. אבל בכדי לאפשר את כל זאת, חייבים לדאוג לכך שסביבת המשחק תהיה בטוחה לגמרי. משטחי בטיחות כגון דשא סינטטי ומשטחים בולמי זעזועים, שומרים על הילדים ומעניקים שקט נפשי להורים. המתקנים הבטוחים עומדים בתקנים בין לאומיים ובנויים מחומרים איכותיים ביותר, תוך שימש לב לכך פינה, לכל זווית, לכל נקודה. הימנעות מקצוות חדים, מאחזים נוחים, חומרים ידידותיים, שילוב בטוח ומושלם לרגעים של משחק.

עיקרון הסקרנות, משיכה לפעולה

מגיל צעיר, הילדים כיום מגלים את המסכים, הסמרטפונים והמחשבים. לכן, אתגר חשוב בפני מתכנני מתקני המשחק הינו ליצור עיצובים מעוררי עניין ומושכי סקרנות שיתחרו במסכים. המתקנים הטובים ביותר מעוררים את הילד להתקרב, לגעת, למשש, להתנסות. אלה לא מתקנים שבהכרח ברור מיד למה הם משמשים. הילדים נהנים ביחד או לבד לפתור את התעלומה, להבין את העיקרון שמאחורי המשחק ולמצוא דרכים חדשות להשתעשע, ליצור, לשחק וללמוד. עיצובים בצבע, שימוש בעקרונות מדעיים, התבססות על מחקרים ויועצים חינוכיים, פיקוח בייצור של מתכננים מנוסים, כל זה מביא להקמת המתקנים האיכותיים, התורמים, המעניינים והמלמדים.

 

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *